Sık Sorulan Sorular

Su arıtmanın musluk suyundan farkı?

Çeşme sularının içerisinde çok sayıda zehirli atık bulunur ve klor miktarı her zaman için daha yüksektir. Mineral değeri azalan çeşme suları, lezzet ve koku olarak da sizleri tatmin edecek ölçüde değildir. Arıtılmış sularda ise mineral oranı her zaman daha yüksektir ve klor oranı da düşüktür. İdeal ph dengesi ile birlikte daha sağlıklı olduğu aşikar ve lezzeti de çok daha belirgin bir hal almıştır. Kaliteli su arıtma cihazları ile birlikte sizler de sağlıklı su elde edebiliyorsunuz.

İyi su nasıl olmalıdır?

Günlük aktivitelerimizin tümünde su kaybederiz. Bunların başında hareket etmek, koşmak, nefes alıp vermek hatta izleme sırasında dahi vücudumuz su kaybeder. Kaybedilen suyun yerine tekrar temiz ve sağlıklı su koymamız gerekir. Bunun için kesinlikle günde 2-3 litre su tüketmeliyiz. Tüketeceğimiz suların temiz ve sağlıklı olduğundan emin olabilmenizin tek yolu bildiğiniz bir su arıtma cihazı kullanmaktır. Su arıtma cihazları su içinde bulunan tüm zararlı maddeler ayırdığı gibi bunun yanında ağır metalleri de ayırır.

Şebeke suları belediyeler tarafından özel olarak evlerinize gönderilir. Belediyeler bunun yapmakla yükümlüdür. Ancak suyun zararsız bir hale getirilebilmesi için belediyeler özellikle klorlama yöntemini uygular. Ancak bu klorlama sonrasında suyun içinde bulunan diğer yararlı tüm mineraller kaybolur. Bu durumu tam tersine çevirebilmek için yani iyi su nasıl olmalıdır?

Su arıtma cihazı kullanmak oldukça önemli ve en kolay yöntemdir. Özellikle dünya markası olan ve sağlık yönünden kendisini kanıtlamış cihazları almanız size büyük yarar sağlar. Öncelikli olarak iyi ve kaliteli suyu uygun maliyette tüketirsiniz. Filtreleri her zaman aynı kalitede olacağı için her zaman aynı kalitede ve sağlıkta su tüketirsiniz

Suyun önemi nedir?

Sıvı tüketimi bünyenin harcadığı su miktarına göre doğru orantılı olarak değişir. Özellikle sindirim sistemi suya büyük derecede muhtaçtır. İdrar yollarında yada buna bağlı oluşabilecek bir çok sağlık problemi suyun sayesinde ortadan kalkar yada son bulur. Suyun önemi bu nedenle oldukça büyüktür.

İnsanların belirli dönemlerinde su tüketimleri artar yada azalır. Bu değişkenlik mevsimsel olabileceği gibi insanın hasta olması yada gün içinde daha fazla efor sarf etmesine göre değişir. Vücut sıcaklığını dengeleyen su sağlıklı olduğu taktirde insan sağlığına faydalıdır. Aksi halde hiç bir şekilde fayda sağlamaz. Sağlıksız ve ağır metal oranı yüksek olan sular vücut direncini azaltır. Bu nedenle içtiğiniz suyun sağlıklı olduğundan emin olmalısınız.

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

[Çünkü su hayattır. Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazımızdır. Bedenimizin yaklaşık % 70’i sudan oluşur. insan haftalarca aç kalabilir. Ancak, 2 – 2.5 günden fazla susuz kalamaz. Yani su, gıdalardanda önce gelmektedir. Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur. İçtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise?_column_text]

Yeni nesil su arıtma cihazı nasıl çalışır?

Arıtma Cihazına giren su 5 ayrı filtreden geçer.

1.AŞAMA : Suyu 5 mikron (milimetrenin 200’de biri), seviyesine kadar filtre eder. Çamur, pas, asbest gibi tortuları arıtır. Suyu berrak bir hale getirir.

2.AŞAMA : Granül Aktif karbon Filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır.

3.AŞAMA: Blok Karbon Filtre kötü koku ve tat veren tüm kimyasal karışımları ve organik kirlilikleri arıtır.Aynı zamanda bu aktif karbon filtre membrana gidecek 0,1 mikrona kadar partikülleri tutup membranın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

4. AŞAMA : Membrana gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membran dan geçerek filtre edilir.Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır.

5.AŞAMA : Son Karbon Filtre’de suyun tadı ve kokusu bir kez daha iyileştirilerek,arıtılan su tatlandırılır.

6.Aşama : Ultraviyole filtre sayesinde bakteri,virüs,mikrop gibi canlılar yok edilir.

7.Aşama : Çelik Tank, arıtılmış ve tatlandırılmış su buraya depolanır.

Su arıtma cihazlarınız yalnız evlerde mi kullanılıyor?

Ters Ozmoz’un başlıca kullanım yerleri arasında, Buhar Kazanları Besi suyu hazırlanması, Kaplamacılık, Eczacılık, Gıda ve Meşrubat Sanayi, İçme suyu Üretimi, Tıp’ da Hemodiyaliz Tedavisi Laboratuarlar, son yıllarda atık suların geri kazanılmasında arsenik giderimin de gündeme gelmiştir.

Membran su arıtma filtresi nedir?

Membran, reverse osmosis sistemin kalbidir. Membran yarı geçirgen bir zardır. Bunu hücre zarına benzetebiliriz. Osmos olayı özellikle hücrelerde görülür. Az yoğun ortamdan, çok yoğun ortama sıvı geçişine verilen isimdir. Reverse osmosis ise ters osmos demektir. Bu işlem basınçla, az yoğun ortamdan, çok yoğun ortama geçişi sağlamaktır. Membran gözenekleri 8 – 10 angstrom’dur. Angstrom bir ölçü birimidir ve milimetrenin tam 10 milyonda biridir. Bu kadar küçük gözeneklerden yalnızca moleküler bir geçiş olabilir. Bu moleküllerinde 8 – 10 angstrom’dan küçük olması gerekir. Su molekülleri 5 – 6 angstrom arasındadır ve bu gözeneklerden kolayca geçerler. Ancak suyun içinde bulunan kaba kirler, erimiş mineraller ve diğer olumsuz unsurlar bu gözeneklerden büyüktürler ve asla suyla beraber geçemezler.